Dlaczego warto wybrać WNPiSM UW?

Jesteśmy najstarszym i największym ośrodkiem politologicznym w Polsce. W naszych murach uczy się 3 500 studentów, wykłada i przeprowadza badania ponad 180 pracowników naukowych oraz pracuje blisko 80 pracowników administracji. Jesteśmy znani z ogromnych możliwości, które dajemy naszym studentom. WNPiSM UW to nie tylko najlepsi eksperci w Polsce, ale też możliwości wyjazdów międzynarodowych, wykłady i konferencje z udziałem największych światowych sław w swoich dziedzinach oraz nauka w najnowocześniejszych przestrzeniach w Polsce. Pozycję najlepszego ośrodka politologicznego w Polsce potwierdzają liczne rankingi, w których od lat jesteśmy liderem.

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW to...

Przestrzeń do nauki

Jesteśmy zlokalizowani na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego, w samym sercu Warszawy. Wychodząc z naszego budynku, w 5 minut dojdziesz do rynku pięknej warszawskiej starówki wpisanej na listę UNESCO. W okolicy znajduje się nie tylko wspaniała Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ale również liczne miejsca do nauki i spotkań towarzyskich – restauracje, bary oraz kluby.

Gmach Audytoryjny

Naszą główną siedzibą jest zabytkowy Gmach Audytoryjny. W 2017 roku, budynek o ponad 200 letniej historii, został całkowicie zmodernizowany i przystosowany do realiów XXI wieku i potrzeb studentów. W jego murach znajdziesz m. in. 15 ultranowoczesnych sal zajęciowych oraz Aulę prof. Baszkiewicza mogącą pomieścić 150 osób. W przeszłości do Gmachu na zajęcia uczęszczał m. in. Fryderyk Chopin.

Wartości

Na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW nie ma miejsca na dyskryminację. Każdy student, niezależnie od narodowości, płci czy orientacji seksualnej czuje się u nas bezpieczny i jest wolny od wszelkiego rodzaju agresji. Co bardzo dla nas ważne, nie ma również miejsca na jakąkolwiek dyskryminację z uwagi na poglądy polityczne i przekonania. Znajdziesz tu ludzi o różnych przekonaniach politycznych. Pluralizm myśli jest dla nas bardzo ważny!

Międzynarodowe możliwości

Jesteśmy znani z wielkich możliwości, które dajemy studentom w kwestii wymian międzynarodowych. Studiując u nas, masz możliwość studiowania za granicą praktycznie na całym świecie. W ramach różnych programów, możecie uczyć się semestr (czasami nawet dłużej) w takich krajach jak Meksyk, Indie, Rosja, USA czy Brazylia oraz oczywiście we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W ramach programu UE Erasmus+ dostaniecie również specjalne stypendia (od 300 do nawet 500 euro miesięcznie) na pokrycie bieżących wydatków.

dr hab.
Renata Mieńkowska

prof. dr hab. Konstanty Adam Wojtaszczyk

dr Anna Materska-Sosnowska

dr hab.
Jakub Zajączkowski

Życie naukowe i dydaktyczne

Studiowanie na WNPISM UW to nie tylko zajęcia dydaktyczne. W każdym tygodniu organizujemy wiele ciekawych wydarzeń, w tym międzynarodowe konferencje naukowe i seminaria, podczas których będziecie mogli poznać najznamienitszych badaczy z całego świata. Osoby chcące poszerzać swoje horyzonty w danych dziedzinach, mogą zapisać się do jednego z kilkunastu kół naukowych, które organizują ciekawe wydarzenia oraz szkolenia.

Praktyczna wiedza, bezcenna na rynku pracy

Nasi absolwenci to osoby wszechstronnie przygotowane do wymagań rynku pracy. Praktyczna wiedza, przekazywana przez ekspertów w swoich dziedzinach powoduje, że po ukończeniu studiów, znajdziesz pracę w interesującym Cię obszarze. Absolwenci WNPiSM są szczególnie cenieni m. in. w administracji centralnej i samorządowej, agencjach consultingowych, eventowych, czy marketingowych. Świetnie radzą sobie jako osoby odpowiedzialne za PR, czy HR. To również doskonale przygotowani dyplomaci i pracownicy międzynarodowych organizacji na szczeblu europejskim i światowym. Naszych absolwentów możesz znaleźć również w trzecim sektorze – czyli w organizacjach pozarządowych, wszelkiego rodzaju fundacjach i stowarzyszeniach. Absolwenci często chcą pracować na własny rachunek i zakładają prężne biznesy. Przyjdź do nas i przekonaj się, która droga najbardziej Ci odpowiada!

I najważniejsze... niezapomniane wspomnienia!

Ponoć z osobami poznanymi na studiach tworzy się przyjaźnie na całe życie. Psst… potwierdzamy to! Organizacją studencką, która ułatwia wspólne poznanie się, jest Samorząd Studentów WNPiSM, który animuje życie naszej społeczności po zajęciach. Wyjazdy integracyjne, imprezy klubowe czy wspólne wyjście na kręgle bądź łyżwy? Spotkanie z ciekawymi ludźmi ze świata biznesu albo organów państwowych? Nie ma problemu. Nasi studenci organizują właśnie takie wydarzenia specjalnie dla Was!